Велика палата Конституційного Суду відклала до 8 лютого розгляд справи щодо конституційності закону про відкриття ринку землі через відсутність кворуму. Про це повідомив Укрінформ.

Як зазначив в.о. голови КС Віктор Кривенко, для проведення засідання необхідно, щоб було 12 суддів.

У Конституційному Суді з 15 травня 2019 року Верховна Рада не призначає одного суддю. Із 18 вересня 2019 року З’їзд суддів не призначає суддю. Двох суддів Тупицького і Касмініна без пояснень будь-яких причин державна охорона не пропускає у приміщення Конституційного Суду. Двоє суддів у відпустці і один суддя хворіє. Кворуму для проведення засідання Конституційного Суду немає, сказав Віктор Кривенко.

У зв’язку з цим судді-доповідачі у даній справі Ігор Сліденко і Олександр Литвинов запропонували перенести розгляд справи.

Зазначимо, що 4 травня 2020 р. до КС надійшло подання 48 народних депутатів щодо конституційності закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення” та окремих положень Земельного кодексу. 15 травня надійшло ще одне подання від 53 народних депутатів щодо конституційності закону про ринок землі. У КС обидва “земельні” подання об’єднали в одне провадження. Його розгляд Велика палата КС розпочала 29 вересня 2020 р.

Читайте також: Верховний Суд встановив підстави для визнання договору оренди землі недійсним

Ініціатори подання стверджують, що ухвалення закону відбулося з порушенням, а його положення суперечать приписам Конституції. Вони заявляють, що лише український народ наділений правом приймати рішення про розпорядження землею через всеукраїнський референдум.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram