Хмельниччина стала новим медовим центром України

З початку активної фази війни в Україні Хмельниччина експортувала майже 5000 тонн меду у понад 50 країн світу. Область стала лідеркою у виробництві меду за цей час. Про це повідомили у Комітеті ВР з питань аграрної та земельної політики.

Мед це один із небагатьох експортних українських продуктів, який не постраждав від блокування морських портів російськими військами. Основні його споживачі європейські країни, а лідерами зі споживання українського меду є Польща та Німеччина.

За даними ФАО, щорічно Україна виробляє 66-73 тис. тонн меду. В країні працює близько 400 тис. пасічників, а виробничий фонд складає понад 3,7 млн. бджолосімей. У регіональному вимірі, минулого року найбільші осередки бджільництва були розташовані в Центральній частині України: Кіровоградщина (2550), Запоріжжя (2307) та Вінниччина (2148).

Додамо, що українські виробники меду укріпилися на світовому ринку не так давно: обсяги понад 10 тис. тонн Україна почала постачати з 2012 року, а за результатами 2021 року українські аграрії займають 5-ту сходинку в рейтингу найбільших світових експортерів меду після Китаю, Індії, Аргентини та В’єтнаму.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram