Карликові іриси: купівля, посадка та догляд — поради від експертів

Важко знайти того квітникаря, який би не любив іриси! Дивовижні квіти, які своєю красою полонили мільйони людей із різних країн. І, якщо все так, то як можуть погляди як досвідченого квітникаря, так і початківця не привернути до себе зовсім мініатюрні іриси. Ті унікальні витвори селекції, які виглядають подібно до своїх прототипів, але тільки з деякою часткою різниці.

Щодо візуального ефекту, то вони його виробляють найкращий. Трохи менше, напрочуд яскраві й такі ж квітучі. І великі, і малі, іриси просто незвичайні! Але до мініатюрних ірисів важливо і потрібно, при посадці, виявити трохи більшу увагу. Далі ми розповімо чому та навіщо.

Особливості посадки низькорослих ірисів

Висота рослини складає всього 40 см, і це суттєво збільшує можливості для садівників. Але, з іншого боку, мініатюрна квітка вимагає до себе трепетнішої уваги як на етапі висадки, так і потім. Доглядати іриси потрібно буде з підвищеною увагою.

Як саме? Тут все просто, тому що спочатку потрібно купити якісний матеріал. Щоб уникнути різних складностей, ми пропонуємо продуктивну співпрацю. Здійснюючи придбання в нашому інтернет-магазині Matla-Flowers ви, крім вигідних торгових пропозицій, зможе підібрати чудовий сорт ірисів для висадки.

Зверніть увагу! Висота карликових ірисів 40 см – це граничний максимум. За фактом, всі сорти різні. І, якщо ви хочете придбати найнижчі іриси, які тільки можна зустріти, то сорт Reticulata Pixie чудова альтернатива. Висота цих яскравих та дуже ніжних кольорів не перевищує 15 см. Є й інші сорти, висота яких, наприклад, 20 сантиметрів та більше.

Коли ви вирішуєте купити карликові іриси, тоді ви повинні мати абсолютне уявлення про те, де їх розмістити. Цей момент особливо важливий, тому що свобода та сонце – це дві складові відмінного “квіткового” врожаю.

Вибір ґрунту для ірисів — це процес, ускладнений тим, що ні щільний, ні важкий ґрунт, вони не підійдуть. Для кращого та правильного розвитку іриси краще висаджувати у поживний та легкий ґрунт. У ґрунт, який добре повітропроникний. Дуже важливо, щоб зайва волога не шкодила корінням, тому слід додавати пісок, щоб розпушити ґрунт. Азотні та калійні добрива важливо не забути внести.

«Стійкість» ірисів до пересадок дозволяє суттєво продовжити період цвітіння. Тобто від початку весни до кінця літа — це цілком слушний період для розміщення ірисів на новому місці.

Глибина посадки цибулин — 25 см, відстань залежить від типу клумби, масштабу квітника.

Складне питання: чи замочувати цибулини перед посадкою. На наш погляд, різні заходи, які допомагають знизити ризик захворюваності рослин вкрай необхідні.

Карликові іриси — правильний догляд

Зазвичай, менеджерам нашого інтернет-магазину постають питання про те, наскільки складно доглядати мініатюрні види ірисів. Чому відповідь завжди одна: якщо дотримуватись правил посадки, не порушувати систему поливу, дбати про те, щоб сонця була достатньо, але не багато. Тільки в такому випадку можна розраховувати на найкращі результати всіх старань. А тому, не забувайте, що добрива та прикорм — заставу сили, які своєчасне проведення — це точна впевненість у тому, що рослина подарує максимально можливу красу цвітіння.

Щодо цвітіння, то кожен зів’ялий бутон потрібно зрізати. Коли культура дозріла їй стрижуть листя.

Де купити цибулини карликових ірисів

Мрієте, як на вашому літньому газоні розмістяться красиві фіолетові, бузкові чи білі, зовсім невеликі іриси? Тоді просимо оцінити асортимент нашого магазину. Вибрати найкращі цибулини карликових ірисів на ваш погляд. Гартуйте картки товарів, вивчайте опис, а далі робіть найприємніші покупки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram