Навесні дуже важливо ретельно оцінити посіви ріпаку, а допоможе в цьому аналіз кореневої системи рослин. Саме коріння допоможе побачити найбільші проблеми на полі, які на перший погляд можуть бути непомітними. Адже пошкоджений корінь призводить до того, що рослина не зможе добре вбирати воду та розвиватись. 

NB: Щоб зрозуміти картину пошкоджень, потрібно відібрати більше десятка рослин з різних частин поля. Форма та стан кореневої системи розповість про помилки в обробці та основні фактори впливу. До прикладу, якщо корінь легко видаляється з ґрунту, а очистити шкіру доволі просто, має коричневий колір, то коренева система перемерзла. Така рослина хоч і жива, і викидає нові зелені пагони, вона не може живити усю верхівку необхідними поживними речовинами і водою.

 Однак це не єдині проблеми з коренем, його можуть атакувати шкідники капустяної мухи. Якщо восени комахи пошкодили коріння, рослина не зможе розвиватись повноцінно. Цю проблему можна помітити неозброєним оком, адже на посівах будуть помітні цілі системи тунелей личинок капустяної мухи. Стримати комах можуть препарати на основі неонікотиноїдів.