Цього тижня в Україні незначно знизилися ціни на білокачанну капусту, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. За словами учасників ринку, пов’язано це було зі збільшенням пропозиції від власників необладнаних сховищ, які, вважали подальше зберігання продукції недоцільним.

При цьому багато фермерів були зацікавлені у якнайшвидшому завершенні продажів, і для активізації темпів збуту йшли на поступки покупцям. В результаті таких цінових коригувань білокачанна капуста на сьогодні надходить у продаж за ціною 1,5-2,5 грн/кг ($0,06-0,10/кг), що в середньому на 20% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня.


ціни

Водночас власники обладнаних сховищ були не готові знижувати відпускні ціни і відмовлялися від реалізації якісної білокачанної капусти в очікуванні скорочення пропозиції некондиційної продукції на ринку.

Відзначимо, що на даний момент білокачанна капуста в Україні вже обходиться покупцям у 1,7 раза дешевше, ніж в кінці січня 2019 року. При цьому аналітики ринку поки не очікують поліпшення ситуації в цьому сегменті, аргументуючи свою думку великими вільними обсягами цієї продукції на ринку.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram