Кабмін вніс зміни у програму виплати компенсації за працевлаштування ВПО

Редакція GrowHow.in.ua  2023-01-27
Кабмін удосконалив програму виплати компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Про це GrowHow повідомила пресслужба Мінекономіки України.

Як розповіла міністерка економіки Юлія Свириденко, сьогодні в Україні близько 7 мільйонів ВПО, для яких надзвичайно актуальним є питання пошуку нового робочого місця. Тому програма стимулювання працевлаштування ВПО залишається однією з пріоритетних для уряду у 2023 році.

— Цього року ми збільшили у 5 разів фінансування програми сприяння працевлаштуванню внутрішніх переселенців, які зареєструвалися як безробітні, — зазначила Юлія Свириденко.

Відповідно до внесених змін роботодавець отримує:

  • компенсацію витрат на оплату праці (але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати) працевлаштованої на умовах строкового трудового договору ВПО тривалістю не більше шести календарних місяців, за умови збереження гарантій зайнятості такої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у два рази;
  • компенсацію витрат на перепідготовку та підвищення кваліфікації осіб з числа безробітних ВПО, яких працевлаштовано не менше ніж на 12 місяців. Розмір компенсації визначає Кабмін в межах вартості навчання з перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Також встановлюється, що у разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості, сума виплачених коштів повертається у повному обсязі. Йдеться як про звільнення працівника за власним бажанням, так і про звільнення за угодою сторін або за ініціативи роботодавця.

Читайте також: Реальні гроші: що потрібно знати переробнику, який хоче отримати грант від держави

Виключенням є випадок, коли на робоче місце звільненої людини працевлаштовано іншого зареєстрованого безробітного за направленням територіального центру зайнятості до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості. Якщо на місце звільненого працівника працевлаштовано зареєстрованого безробітного з числа внутрішньо переміщених осіб, виплата компенсації продовжується до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram