Уряд тимчасово, до 1 січня 2027 року, звільнив від оподаткування прибуток сільськогосподарських товаровиробників, які провадять певні види діяльності. Про це повідомила Liga Zakon.

Так, на визначений термін від оподаткування прибутку звільняються такі види діяльності:

  • 01.47 (розведення та вирощування свійської птиці, за виключенням вирощування курей, одержування яєць курей та діяльності інкубаторних станцій з вирощування курей);
  • 01.49 (в частині розведення та вирощування перепелів і страусів);
  • 10.12 (виробництво м’яса свійської птиці, за виключенням виробництва м’яса курей, витоплювання жиру курей, забою, оброблення та фасування м’яса курей), а також здійснюють діяльність з реалізації власно виробленої (вирощеної) такої продукції (за виключенням м’яса курей).

Вивільнені кошти слід використати на ту діяльність, прибуток від якої звільняється від оподаткування. Наприклад, на створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, впровадження новітніх технологій тощо. Це передбачає п. 57 підрозділу 4 розділу XX “Перехідні положення” ПКУ.

На викання цього пункту відповідною постановою Уряд затвердив Порядок контролю за використанням вивільнених коштів с/г товаровиробників. Його здійснюватиме ДПС, а Мінагрополітики контролюватиме виконанням інших заходів моніторингу щодо використання таких коштів.

Періодичність перевірок та строки їх проведення встановлюють відповідно до періодичності контролю за розрахунком і сплатою податкових зобов’язань, з якими пов’язано виникнення пільги.

Суми вивільнених коштів визнають як отримане цільове фінансування відповідно до НП(С)БО або МСФС та відображають в бухобліку підприємств в установленому порядку на окремому рахунку “Цільове фінансування і цільові надходження”.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram