Іспанським фермерам, які перейшли зі звичайних методів сільськогосподарського виробництва на органічні, вдалося збільшити прибуток в 6 разів. Всі вони брали участь в проекті Crops For Better Soil в межах європейської програми охорони навколишнього середовища LIFE.

До проекту увійшли виробники пшениці з чотирьох регіонів Іспанії, які спеціалізувалися на дешевій кормовій пшениці. Вони відмовилися від штучних добрив і пестицидів, стали засівати менші площі, щоб частина землі відпочивала. Таким чином їхня пшениця отримала сертифікацію як органічний продукт, і фермери змогли продавати її за набагато вищою ціною. Таким чином, прибуток з гектара у них зріс з 50 до 300 євро за 5 років проекту.Творці програми Crops For Better Soil прагнуть показати європейським фермерам, що органічне землеробство може бути прибутковим. Органічне землеробство набагато менше шкодить довкіллю, ніж звичайне, з використанням хімічних добрив і пестицидів. Але фермери досі з побоюванням ставляться до органічних методів через побоювання недоотримати прибуток.

Нагадаємо, до 2050 року в ЄС буде нульовий викид парникових газів. Щоб домогтися такого результату, Єврокомісія планує направити 25% наступного довгострокового бюджету ЄС на користь клімату.

За матеріалами Сьогодні.ua

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram