Набула чинності постанова Кабміну щодо встановлення засад реалізації пілотного проєкту із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок.

Відповідно до неї, сертифіковані інженери-землевпорядники зможуть вносити відомості про земельні ділянки до Державного земельного кадастру. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко у своєму Телеграм-каналі.

Він зазначив, що впровадження таких змін є дуже важливим етапом у перетворенні Держгеокадастру на сервісний орган. Вони ліквідують практично останнє “вузьке місце”, яке створює перешкоди у реалізації прав громадян та бізнесу на земельні ділянки.

Розробники документації із землеустрою отримають можливість вносити відомості до Державного земельного кадастру самостійно. Процес реєстрації стане швидшим. Документи будуть розглядатися максимум впродовж 7 днів. Одночасно запроваджується добре збалансована система моніторингу за діяльністю сертифікованих інженерів землевпорядників, — зазначив Роман Лещенко.

Якщо у рішенні інженера виявлять порушення Закону, то Державний кадастровий реєстратор порушуватиме перед Держгеокадастром питання про скасування такого рішення. До вирішення питання фіналізувати внесення відомостей до кадастру буде неможливо. Водночас, процедура перевірки буде обмеженою в часі, і за відсутності реакції з боку державних органів протягом 7 днів блокування реєстрації автоматично зніматиметься.

Міністр додав, що ДП “Центр Державного земельного кадастру”, що адмініструє Державний земельний кадастр, повністю готове до запуску пілотного проекту.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram