Так вважають розробники нової методики, що дозволяє поліпшити родючість орних земель. Як відомо, культури, які відчувають стрес через нестачу вологи, погано проростають і вкорінюються, відповідно, падає і врожайність. Розробники іригаційних ін’єкційних ПАР з Precision Laboratories впевнені, що «укол» правильним ад’ювантом може виправити становище.

Своєчасне введення поверхнево-активної речовини в систему для поливу дозволить волозі рівномірно проникати через ґрунт в кореневу зону, попутно виконуючи і інші корисні функції.Тим аграріям, які вирощують кукурудзу, сою, горіхи або фрукти в посушливій зоні, варто розглянути можливість оптимізації якості поливу, кажуть автори методики. Дослідження показують, що поверхнево-активні речовини можуть збільшувати урожай при використанні меншої кількості води в силу наступних факторів.

— Суть полягає в тому, що ми можемо побудувати ці молекули так, щоб в залежності від типу ґрунту, на якій вирощується врожай, ми могли б легше переміщати воду в профіль ґрунту для зменшення стоку і втрати поживних речовин. Ми також можемо створити таку послідовність молекул, щоб вони могли утримувати воду в піщаних ґрунтах і таким чином захищати рослини від періодів стресу. Поверхнево-активні речовини допомагають воді проникати через щільний, сухий, водовідштовхувальний ґрунт, — пояснює Дон Спієр, менеджер продукту. — У нас є дві категорії продуктів. В одній знаходяться ПАР, які зменшують поверхневий натяг і допомагають переміщати воду в ґрунт і по всій її поверхні. А в іншому у нас є два так званих блок-полімери: один зворотний, один стандартний. Вони зберігають вологу, доступну для рослини, і один з них призначений для зменшення або протистояння руйнуванню ґрунтовими мікроорганізмами, щоб зберігати воду в ґрунті довше.

Продукт впорскується з використанням крапельного або іншого зрошення, про це повідомляє видання Agriculture.com.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram