На сьогодні оптимізація — це основа ведення будь-якого бізнесу, особливо аграрного. Тому для агровиробників у пріоритеті агрегати, які однаково добре підходять для декількох технологій обробітку ґрунту відразу. Про один з таких унікальних агрегатів розкажемо далі, в сезон, коли дані агрегати працюватимуть на полях України.

BEDNAR STRIEGEL PRO. Потужна штригельна борона, яка має до 6 рядів робочих зубів товщиною 16 мм та довжиною 70 см, яка знадобиться вам:

  • Навесні, коли потрібно закрити вологу, прогріти ґрунт, провести аерацію та вирівняти поле після осіннього основного обробітку. STRIEGEL PRO агрегат, який перший вийде в поле завдяки оптимальній прохідності робочих органів. Також забезпечує механічну боротьбу з бур’янами.
  • Після збору озимих і просапних культур коли потрібно рівномірно розподілити рештки по полю після проходу комбайна, зруйнувати капілярність (тим самим зберігаючи вологу) та спровокувати проростання падалиці. Також це ефективний спосіб усунення шкідників.
  • STRIEGEL-PRO дуже добре підходить для роботи на пасовищах. Забезпечує догляд за багаторічними травами і їх відновлення, завдяки вищому збагаченню їх киснем, вологою і поживними речовинами.

— Зростання врожайності більшості культур є результатом нових методів обробітку ґрунту, захисту рослин, удобрення, а також вирощування нових ефективних гібридів.  Разом з тим, зростання врожайності також означає збільшення кількості пожнивних решток, які необхідно рівномірно і якісно розподілити по всій поверхні поля. Саме тому був розроблений STRIEGEL-PRO. Це — агрегат, який подрібнює і рівномірно розподіляє пожнивні рештки по поверхні ґрунту, що робить менеджмент пожнивних решток значно ефективнішим, — Ладіслав Беднар.

NB: ПРОБЛЕМА: Сучасні збиральні комбайни для більшої продуктивності часто оснащені 9-метровими або навіть 12-метровими жатками. Соломоподрібнювачі при високих урожаях не можуть рівномірно розподіляти зрізані пожнивні рештки по всій ширині жниварки, залишаючи смуги концентрованих решток за збиральним комбайном, що надалі впливає на якість обробітку і призводить до нерівномірного проростання майбутніх культур. Бічний вітер також погіршує роботу соломоподрібнювача.

У такому випадку STRIEGEL-PRO, що працює діагонально від ходу комбайна, дозволяє легко, швидко й економічно розв’язувати проблему з менеджментом пожнивних решток.

NB: ПРОБЛЕМА: Проростання падалиці можна також спровокувати іншими агрегатами дискаторами, глибокорозпушувачами, найменш ефективно плугами. В усіх цих випадках проростання падалиці через роботу на більшій глибині може бути нерівномірним і несвоєчасним.

Працюючи на глибині 2-4 см, борони STRIEGEL-PRO провокують максимально повне і швидке проростання падалиці, після чого  вона так же швидко знищується хімічним або механічним способом.

STRIEGEL-PRO  може бути оснащений корисними передніми опціями, такими як:

  • Планка Crushbar, яка має гідравлічне регулювання, призначена для вирівнювання верхнього шару ґрунту та доцільна, якщо агрегат буде використовуватися переважно навесні
  • Вертикальні колтер-диски для поверхневого подрібнення стерні після проходу комбайна забезпечує подальшу кращу ефективність розподілення решток основними робочими органами агрегата.

NB: Цікавий момент — колтер-диски та планки Crushbar можуть взаємозамінятися і розміщуватися на одних і тих же стійках, що додає агрегату ще більшої універсальності.

  • Подрібнюючий ножовий коток TrushCutter якісно працює з великою масою пожнивних решток, особливо після збору ріпаку, соняшника, після покривних культур тощо.

Ще однією корисною функцією STRIEGEL PRO може стати можливість внесення добрив або ж посів сидератів, що забезпечується з застосуванням бункера ALFA-DRILL. Ця опція також дозволяє внести, наприклад, нітрат по стерні, для прискорення розкладання пожнивних решток.

Найкращий час для застосування азотних добрив коли трактор вже не тоне, але вологи в ґрунті ще достатньо багато, щоб коріння швидко засвоїло добриво.  При внесенні добрив штригельною бороною з бункером ALFA-DRILL, добрива потрапляють у вологий шар ґрунту і точно засвоюються, навіть якщо верхній шар ґрунту вже трохи підсушений.

Модельний ряд STRIEGEL-PRO пропонує робочу ширину від до 6 до 12 м, для тракторів потужністю від 80  до 300+ к.с.

За матеріалами компанії Bednar

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram