Редакція GrowHow.in.ua 2023-03-27
Гризуни, кліщі та комахи, здатні знищити 15-20% зерна у сховищі. Однак самостійна боротьба зі шкідниками інколи призводить до ще гірших результатів, адже спонукає до зростання резистентності деяких видів шкідників. Про це йдеться у статті Пест-контроль: чому професійне знезараження врожаю актуальне вже зараз.
Фахівці наголошують, що важливо не лише обрати препарат і норми його застосування, а й дотримуватись умов використання та експозиції знезараження. Зробити це самостійно зазвичай складно, бо процедура потребує спеціального устаткування для розповсюдження препарату, для обстеження приміщення тощо.
До прикладу, фахівці компанії ТОВ «УКРАГРОХІМТРЕЙД», яка надає професійні послуги зі знезараження на території України під ТМ PROPECS, здійснюють ретельну ентомологічну експертизу зерна щодо явної та прихованої форми розвитку шкідливих організмів, за результатами якої визначають методику захисних заходів.
Компанія також надає системне обслуговування з дератизації елеваторів. Саме такий, системний, підхід забезпечує знищення більшості гризунів в доволі короткі терміни, після встановлення спеціалізованого обладнання та застосування ефективних родентицидних засобів. Це важливо не тільки для збереження урожаю, а для захисту приміщень, адже гризуни шкодять також і технічним спорудам.
— Особливої уваги потребує захист сільгосппродукції органічного походження. Для його реалізації потрібен комплекс біопрепаратів та спеціалізованих феромонних пасток для виявлення і контролю шкідників. Розробка програми захисних заходів, дотримання належних умов зберігання врожаю, застосування правильних методів — біологічні, імунологічні, фізико-механічні, передбачають різні по ефективності способи. У своїй роботі ми впроваджуємо комплексну систему захисту від шкідливих гризунів, комах та мікроорганізмів, — зазначив Денис Середняк, кандидат с.-г. наук, директор ТОВ «Украгрохімтрейд».
Він додав, що виключно комплексний підхід, аналіз сховища, корисні рекомендації та системність дій забезпечують довготривале зберігання зерна та його подальший експорт.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram