Глибоке рихлення із внесенням добрив дає прибавку соняшнику до пів тонни з гектара

2022 року у зв’язку з проблемами зберігання врожаю, удорожчання ціни сушіння тощо в господарстві ТОВ «Трайгон Фармінг Харків» дещо скорегували об’єми площ під різні культури, зокрема зменшили площі під кукурудзу. Цього ж року планують тимчасово зовсім відмовитися від цієї культури, оскільки її рентабельність незадовільна. З іншого боку, збільшили площі під ріпак, пшеницю, залишається соя, а також раз на три роки в сівозміні є соняшник.
Олександр Онуфрик, керівник підрозділу ТОВ «Трайгон Фармінг Харків»

– Раніше ми застосовували переважно оранку. Однак після того, як почали працювати глибокорозпушувачем BEDNAR, ми відчутно збільшили врожайність соняшнику. Показники можуть дещо різнитися, але в середньому ми отримали на пів тонни вищу врожайність із гектара, ніж раніше. В перший рік використання глибокорозпушувача норму внесення добрив не зменшили, але цього року ми вже бачимо ефективність. До того ж, зважаючи на їх подорожчання, будемо зменшувати кількість добрив, оскільки ефективність значно зросла, – розповідає Олександр Онуфрик, керівник підрозділу ТОВ «Трайгон Фармінг Харків». – Глибоке рихлення дає можливість кореневій системі рослини розвиватися та забезпечує її вологою. А внесення добрив на глибину в рядок дає соняшнику змогу отримувати всі потрібні поживні речовини влітку під час посушливого сезону.

На полі, де ми спостерігаємо роботу тандему техніки, після збирання кукурудзи провели мульчування, а після цього – рихлення глибокорозпушувачем TERRASTRIP із одночасним внесенням добрив. Для цього завдання використовують причіпний бункер COMBO SYSTEM, що працює під надлишковим тиском. Це забезпечує точну норму внесення добрив навіть низької якості. Загальний об’єм бункера становить 5000 л (2000 л + 3000 л).

Глибокорозпушувачі TERRASTRIP виконують смуговий обробіток ґрунту на глибину до 55 см під посів широкорядних культур, як-от: кукурудзи, соняшнику, ріпаку, цукрового буряку чи сої.

Модель TERRASTRIP ZN 8R/50 має 8 робочих стійок, тобто готує 8 рядів із міжряддям 50 см. Також у модельному ряді TERRASTRIP доступні моделі 8R/45, 9R/51 та 8R/70. Цей агрегат оснащений стійками Active-Mix для активного розпушування та перемішування ґрунту, а також подвійними кільчастими котками, які ущільнюють ґрунт та забезпечують гарну його структуру.

– Глибокорозпушувачем TERRASTRIP ми працюємо з міжряддям 50 см, щоб потім сіяти соняшник у ці самі рядки з міжряддям 50 см. Обробіток ґрунту проводимо на 30 см і одночасно вносимо добрива на глибину 20 см із нормою 120 кг/га. Весною ж ми проведемо такі операції: закриття вологи штригельною бороною STRIEGEL, культивацію передпосівним компактором SWIFTER і потім посів у ці ж рядки, куди внесли добрива восени, – продовжує пан Олександр Онуфрик. – Цей глибокорозпушувач у нас вже другий рік, тож ми вже випробували технологію. Можу впевнено сказати, що цей спосіб обробітку з внесенням добрив є набагато ефективнішим. Ми отримали дуже гарну врожайність соняшнику, тож плануємо й надалі застосовувати TERRASTRIP із бункером для вирощування цієї культури.

Тандем глибокорозпушувача TERRASTRIP із бункером COMBO SYSTEM працює з трактором John Deere потужністю 400 к.с. Витрата пального в цих умовах становить до 25 л/га за 80% нормального навантаження на трактор. За словами керівника підрозділу, продуктивність агрегата – від 60 до 80 га на добу.

– На сьогодні ми використовуємо стрічковий глибокорозпушувач TERRASTRIP для вирощування соняшнику. Минулого року спробували сіяти також ріпак із міжряддям 50 см, тож будемо спостерігати за результатом. Згодом плануємо й кукурудзу переводити на міжряддя 50 см. Планували придбання нових комбайнів та загалом переводити технологію вирощування кукурудзи з 70 см на 50 см, але війна внесла свої корективи… – ділиться керівник підрозділу господарства.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram