Якби незвично це не звучало, але саме такий варіант захисту рослин від сегетальної рослинності створили дослідники з сільськогосподарської науки та фармації університету в італійському місті Піза. Про це пише портал FreshPlaza.

Спочатку дослідники вирішили провести оцінку ефективності природних речовин проти бур’янів для їхнього контролю екологічно стабільним способом, особливо зважаючи на використання деяких звичайних гербіцидів (зокрема, для гліфосату) через їх вплив на навколишнє середовище та ризик для здоров’я людини.

Читайте: Чи дасть Європа шанс гліфосату?

– Ніхто ніколи не задумувався про використання ефірних олій, отриманих з бур’янів проти них самих. Це рішення матиме також й економічні переваги, оскільки ці рослини мають низькі агрономічні витрати, особливо стосовно води, – розповіли науковці.

Фото 1. Обробка ефірними оліями бур’янів, вирощених у лабораторії

Дослідження тривало три роки і проводилося як в лабораторії, так і в теплицях. Наразі науковці виділили п’ять видів, з яких можна видобути особливо ефективні ефірні масла, серед них  відомі нам: деревій звичайний (Achillea millefolium), полин однорічний (Artemisia annua), нетреба звичайна (Xanthium strumarium).

Фото 2. Artemisia verlotiorum – звичайний бур’ян, який містить ефірні олії, які можна використовувати як гербіцид

– Ці природні гербіциди можна використовувати як традиційні, так і перед посадкою, а також в містах для покриття тротуарів та дорожніх країв, де часто бувають бур’яни, – переконані науковці.