Американські науковці здійснюють розробки біопрепарату проти фузаріозу. Це захворювання уражує чимало рослин та призводить до значних втрат врожайності. Складно знайти ефективні методи контролю, коли справа доходить до цієї хвороби. Проте, група грибів, відома як Trichoderma, може забезпечити захист рослин. Над цим працює група науковців, прагнучи розробити інноваційний біопрепарат, пише Growingproduce.com.


Завдяки трирічнjve гранту в розмірі 770 000 доларів США від американського Мінсільгоспу, Гері Валлад, молодший науковий співробітник UF/IFAS з патології рослин спільно з командою колег досліджує перспективи гриба Trichoderma для доповнення різних методів боротьби з фузаріозом.

NB: Trichoderma всюдисущі гриби, присутні в ґрунті і на рослинах, деякі штами цілком придатні для використання в сільському господарстві в ролі біологічних агентів контролю фузаріозу.

За словами Валлада, все почалося з того, що виробникам сільгоспкультур потрібні були альтернативи фуміганту бромистого метилу, застосування якого поступово припинялося в США з 2005 року до повної відмови від використання в 2012 році. У підсумку, фермери зіткнулися з фузаріозом на багатьох плодоовочевих культурах, включаючи томати, перець, баклажани, кавуни, дині і полуницю.

Запуск проекту відбувся 1 липня цього року. Дослідники UF/IFAS запланували масштабні експерименти з залученням дрібних і середніх фермерських господарств.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram