Через жарку погода на полях почалося передчасне цвітіння озимої пшениці, і колосся сформувалося майже повністю, тому саме час подбати про його захист. Обробка колосу фунгіцидами може мати свій ефект, а може й не принести достатнього результату. В цілому це залежить від трьох факторів: наявності патогенних мікроорганізмів на полі, погода та уразливість культивованого сорту.

NB: Для ранньої обробки на початку колосіння, коли зерно тільки зав’язується, а вміст вологи в рослині ще дуже високий, обробку слід виконати до закінчення колосіння. У дощові сезони іноді слід повторити обробку ще раз, коли буде сухіше.

Посеред літа виконання обробки варто проводити під час цвітіння. Оптимальний період — від початку цвітіння (BBCH 61), коли помітні перші пилинки, до повного розцвітання (BBCH 65), коли колосся відцвіло уже десь на 50%.

Якщо ж  обробити посіви вчасно не склалось, а колосся відцвіло, то фунгіцид уже не захистить його від інфекції, але може обмежити подальший розвиток захворювання. У випадку пізньої обробки увагу треба приділяти на період дії препарату, яка в більшості випадків становить 35 днів.

Однак потрібно пам’ятати, що обробка рослин не проводиться під час цвітіння певних різновидів запилюваних злаків, в основному жита та тритикале.