Причини може бути дві: реакція рослин на стрес, або нестача фосфору.

У деяких гібридів кукурудзи нараховують 6-8 генів, які відповідають за фіолетове забарвлення. Останнє проявляється як реакція на стрес, наприклад, похолодання у фазі до 8-го листка. За науковими дослідженнями, впливу на кінцевий урожай ця ситуація не матиме.

Більш серйозна причина: нестача фосфору, тобто його утруднене засвоєння рослинами.

 

При низькій температурі листя кукурудзи жовтіє і набуває фіолетового забарвлення через утруднене засвоєння фосфору. Відомо, що для успішного засвоєння фосфору температура повітря повинна становити 12°С. Важливим також є рівень pH ґрунту: як при лужній, так і при кислій реакції фосфор не засвоюється.

Що робити?

Скоригувати дефіцит фосфору швидко не вдасться. Фосфор є рухомим елементом у ґрунті. Якщо ви вносите фосфорне добриво на поверхню ґрунту, то воно буде доступним тільки в кількох верхніх сантиметрах ґрунту. З цієї причини внесення врозкид фосфорних добрив проводиться тільки на зрошуваних площах і/або ґрунтах з мінімальним обробітком та істотними рослинними рештками на поверхні ґрунту. Ці фактори сприяють підвищенню вологості ґрунту, активності коренів і поглинання поживних речовин з кількох верхніх дюймів ґрунту. У більшості ситуацій, особливо на посушливих полях, варто вносити фосфор, як міжрядне підживлення.

Але будьте дуже обережні, щоб не пошкодить коріння при такому підживленні. Загалом потрібно застосовувати фосфор для наступної культури ще восени. Так обробіток ґрунту допомагатиме включити добриво в ґрунт.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram