ФАО надасть українським фермерам насіння озимої пшениці: як отримати

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за фінансової підтримки уряду Японії надасть сільськогосподарським підприємствам України насіння озимих та ярих культур на задоволення виробничих потреб під урожай 2023 року. Про це повідомила фахівчиня з питань комунікацій ФАО в Україні Марина Матвєєва.

Допомогу можуть отримати господарства, земельні угіддя яких не перевищують 50 га. Кожне відібране господарство отримає по 2000 кг насіння озимої пшениці, фасованого по 50 кг. Загалом допомогу нададуть 1 500 фермерам із Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Сумської та Харківської областей.

Для отримання допомоги від ФАО необхідно зареєструватися через Google-форму та завантажити сертифікат через форму, що підтверджує реєстрацію в Державному аграрному реєстрі (ДАР). Кінцевий термін подання заявки — 23:59 год. за київським часом 4 вересня 2022 р.

Відбір здійснюватимуть за такими критеріями:

  1. Сільськогосподарські підприємства, зареєстровані відповідно до законодавства України.
  2. Малі підприємства з площею обробітку 20-50 га.
  3. Малі підприємства, які здійснюють господарську діяльність більше 1 року.
  4. Підприємства, зареєстровані в системі ДАР.

Перевага надаватиметься фермерам, які мають документально підтверджені збитки, завдані внаслідок бойових дій. Насіння потрібно буде самостійно забрати зі складів, визначених ФАО на території кожної області.

Не зможуть претендувати на допомогу:

  • виробники з вертикальною системою управління (підприємства, які вирощують і переробляють сільськогосподарські культури);
  • агрохолдинги, включаючи великі та багато малих підприємств, що займаються вирощуванням сільськогосподарських культур — асоціації виробників;
  • підприємства, які отримують інші гранти або грошову допомогу від Програми гуманітарного реагування ФАО;
  • підприємства, які отримують допомогу від інших державних чи регіональних програм підтримки, призначених для тих самих цілей;
  • підприємства, які мають юридичні або податкові борги та діють менше одного року.

У представницві ФАО в Україні наголосили, що подання заявки не є гарантією отримання допомоги. Усі заявки будуть проаналізовані та відібрані відповідно до вищезазначених критеріїв. Відібраних отримувачів допомоги проінформують додатково (телефоном та/або електронною поштою).

Із запитаннями, коментарями та відгуками щодо отримання цієї допомоги можна звертатися за телефонами гарячої лінії: +38 099 090 7582; +38 068 318 0943 або за електронною поштою: UA-Feedback@fao.org.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram