Фахівці радять аграріям не нехтувати десикацією, особливо в умовах війни

Під час осіннього збору сої та соняшника особливо актуальною є десикація. Вона забезпечує оптимізацію жнив, зменшує непродуктивні втрати під час збирання врожаю та підвищує якість і кількість урожаю. Фахівці компанії UKRAVITSCIENCE PARK рекомендують у жодному разі не нехтувати проведенням десикації. Особливо в умовах поточного сезону, під час повномасштабної війни.

Восени погодні умови підвищують ризик значних втрат як якісних, так і кількісних показників врожайності культур. В умовах ж війни кожна зернина на рахунку.

— Щоб забезпечити оптимальну збиральну кампанію сої та соняшника і зменшити втрати під час збирання врожаю, в поточному агросезоні ми рекомендуємо обов’язково провести десикацію посівів, — зазначив керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. — У посівах сої десикація забезпечить рівномірне, дружне, дозрівання бобів на всіх ярусах. Особливо це актуально за несприятливих погодних умов, наприклад, вологої та прохолодної погоди. Десикація також, за необхідності, ефективно вирішить проблему забур’яненості і призупинить розвиток та поширення хворо. В посівах соняшника десикація прискорює дозрівання зерна та знижує його вологість, а також допомагає зменшити втрати від небезпечних хвороб кошика.

Агроном додав, що якісно проведена десикація ще й заощаджує кошти на післязбиральній доробці зерна та доведенні його до відповідних кондицій. Для проведення десикації посівів сої та соняшника він рекомендує препарати на основі диквату. Ця діюча речовина є контактною і швидко поглинається зеленими частинами рослини та порушує процеси фотосинтезу. Внаслідок цього мембрани клітин руйнуються, відбувається їх зневоднення та повне висихання.

NB: Десиканти на основі диквату одночасно знижують вологість зерна, зупиняють розвиток і поширення хвороб та знімають проблему забур’яненості посівів. Все це зменшує технологічні втрати при прямому комбайнуванні.

Фахівець радить звернути увагу на високоефективний продукт Десикант Макс (дикват дибромід, 300 г/л). Він містить підвищену концентрацію діючої речовини порівняно з аналогічними десикантами на українському ринку, тож забезпечує високу швидкість та ефективність дії.

В UKRAVITSCIENCE PARK зазначили, що десикант Макс має декілька ефектів:

  • прискорює достигання;
  • знижує вологість зерна сої та соняшника;
  • зменшує засміченість зерна;
  • припиняє розвиток комплексу небезпечних хвороб;
  • сприяє ранньому збиранню врожаю.

Серед переваг препарату фахівці виділили також те, що він швидко розпадається в рослинах до нетоксичних сполук. Таким чином є цілком безпечним для використання на насінницьких посівах та в посівах, призначених на харчові цілі.

Читайте також: Складові якісної десикації сої

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram