Фахівці ДСВ поділилися рекомендаціями із живлення озимої пшениці у поточний період

Редакція GrowHow.in.ua   2023-04-07
Цей тиждень розпочався зниженням як денної, так і нічної температури. Подекуди були приморозки вночі від -1°C до -3°C. Одночасно практично по всій Україні пройшов сніг та дощ.

Фахівці селекційно-насіннєвої компанії ДСВ зазначили, що така волога є вчасною для закладання більшої продуктивності озимої пшениці. Для формування 1 т врожаю озимої пшениці необхідно 30 л/м2. За таких умов експерти радять провести друге азотне підживлення в нормі 30-40 кг/га.

Фахівці наголосили, що потрапивши на мокру землю, добрива матимуть максимальну ефективність. Окрім цього вони додатково позитивно вплинуть на рівень майбутньої врожайності, заклавши максимальну кількість члеників колосового стрижня та квіток у колосі.

Експерти ДСВ виділили основні рекомендації із живлення озимої пшениці у поточний період:

  • на слабких посівах, які у фазі ВВСН 25 ледве досягли необхідної кількості колосів, друге підживлення потрібно провести раніше (ВВСН 25-27);
  • за помірного формування стеблостою, коли в кінці кущення налічується не більше, ніж удвічі вища кількість пагонів від тієї, яку б ми хотіли мати під час збирання, друге підживлення можна провести у фазі ВВСН 30-31;
  • на надмірно розвинених посівах варто зачекати, поки відбудеться редукція (найпізніше внесення — фаза ВВСН 32).

Для колосових типів друге підживлення радять починати з фази ВВСН 32. Таким чином запускається редукція надмірно накущених бічних пагонів і знижується частка недорозвинених колосів у нижньому ярусі, які негативно впливають на урожайність колосових типів.

— Важливим заходом догляду за озимими культурами в даний період розвитку є проведення гербіцидних обробок проти зимуючих дводольних бур’янів, які зараз особливо набирають обертів в розвитку і складають чималу конкуренцію культурам за поживні речовини та вологу, — наголосили експерти.

Приймаючи рішення про застосування гербіциду, фахівці радять врахувати сортові та гібридні відмінності, оскільки фази розвитку культур на одну і ту ж дату внесення препарату можуть бути різними.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram