Експортерам з Запорізької та Херсонської областей рекомендують оформлювати паперовий сертифікат переміщення EUR.1

Мінекономіки та Держмитслужба України рекомендують експортерам, виробничі потужності яких розташовані в Запорізький, Херсонській областях, при експорті продукції до держав-членкинь ЄС обов’язково оформлювати сертифікат переміщення EUR.1 у паперовому вигляді, незважаючи на наявність статусу уповноваженого експортера, або при експорті партії товару, вартість якого не перевищує €6000.

Рекомендація стосується також експортерів, які розміщені в інших областях у безпосередній близькості до лінії зіткнення з російськими агресорами, або розташовані в населених пунктах, які наразі знаходяться під ракетними та артилерійськими обстрілами російських загарбників.

До таких рекомендацій спонукала значна кількість звернень українських підприємств-експортерів щодо відмови митниць держав-членкинь ЄС в оформленні товарів із посиланням на Регламент Ради (EU) від 06.10.2022 №2022/1903 та Рішення Ради (CFSP) від 06.10.2022 №2022/1908, які забороняють імпорт товарів, що походять з непідконтрольних Уряду України територій Запорізької та Херсонської областей.

Мінекономіки просить повідомляти про випадки відмов митного оформлення вантажів із посиланням на згадані документи. Це можна зробити як письмово, на адресу meconomy@me.gov.ua, так і зателефонувавшина гарячу лінію Мінекономіки щодо режиму вільної торгівлі з ЄС: +380-44-596-6705 (пн-пт 14.00-17.00).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram