Експорт українських яблук у липні-серпні 2018 року збільшився в 3,7 рази порівняно з аналогічним періодом минулого року. За кордон протягом останніх двох місяців літа потрапило близько 3,3 тис. тонн яблука на суму близько $940 тис. доларів США, в той час як в липні-серпні 2017 року — лише близько 480 тонн на суму $139 тис. доларів США, зазначають аналітики Української плодоовочевої асоціації, звертаючи увагу на те, що середня ціна експортованого яблука в поточному сезоні значно вища, ніж рік тому.
— Більшу частину експорту українського яблука в серпні складали різні клони яблук сорту Гала, який в цьому році почав дозрівати в середині місяця. Крім цього сорту, експортувалися також яблука літніх ранніх сортів. В липні, крім яблук літніх сортів, експортувалися досить значні обсяги яблука врожаю 2017 року. Вищу ціну виробники змогли отримати завдяки високій якості яблука, гарному його забарвленню та великій роботі з пошуку ринків збуту, — повідомили в асоціації.
За прогнозами експертів УПА, експорт яблук впродовж сезону 2018/19 років може подвоїтися та становити 80-90 тис. тонн. При цьому аналітики вважають, що врожай яблук в поточному році буде таким, що дозволив би експортувати майже вдвічі більше яблука, ніж прогнозується, однак зробити це буде складно внаслідок невідповідності сортів, що вирощуються в Україні, потребам споживачів поза межами Росії та інших країн колишнього СРСР.
Ще однією проблемою є невисокий рівень оснащення виробників сучасними оптичними сортувальними лініями відповідної потужності та дефіцит якісної упаковки для яблук. Як наслідок значна частина рекордного врожаю яблук в сезоні 2018/19 років потрапить на переробку та не принесе високих прибутків.
Водночас доступні ціни на яблука в поточному сезоні будуть сприяти збільшенню внутрішнього споживання цих фруктів в Україні. При цьому виробники, які мають яблуко високої якості, будуть продавати основну частину продукції на експорт, оскільки внутрішні ціни будуть відносно низькими протягом всього сезону.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram