Україна суттєво збільшила експорт насіння до країн ЄС. За 10 місяців цього року він вже удвічі більший, аніж за весь минулий рік. Про це повідомила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час онлайн-конференції “Seed Forum–2021”.

Так, за 10 місяців 2021 року з України до ЄС експортовано 1642 тонни насіння. Найбільшу частку з них становить насіння кукурудзи 1207 тонн. Насіння пшениці до ЄС українські експортери поставили 333 тонни, соняшника 52 тонни і ще 50 тонн насіння інших культур.

Відкриття європейського ринку для нас це дорога в 10 років. Переговори за визнання українського насіння вимогам ЄС почалися у 2011 році і тривали дуже довго. Зараз ми маємо всі можливості для того, щоб отримувати зиск від багаторічної праці перемовників десятків людей із бізнесу та влади, зазначила Владислава Магалецька.

Додамо, що у 2021 році в Україні статус вільних від шкідливих організмів присвоєно 17 місцям вирощування насіннєвого матеріалу (жито, просо, кукурудза, пшениця) на площі 673 га. Це зробили, щоб засвідчити виконання фітосанітарних вимог країн ЄС та ЄЕС. Також цього року збільшилась кількість розглянутих та затверджених план-схем розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур. Всього їх було затверджено 480.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram