У січні поточного року Україна експортувала 310,6 тис. тонн сої проти 277,6 тис. тонн в минулому місяці і 421,9 тис. тонн в січні минулого року.

Незважаючи на активізацію зовнішньої торгівлі в звітному місяці, в цілому з початку 2018/19 сезону (вересень-січень) експорт сої скоротився на 38,2%, ставши мінімальним за останні п’ять років, відзначають аналітики УкрАгроКонсалт. Нагадаємо, зміна умов відшкодування ПДВ при експорті олійних призвела до значного зниження експортної торгівлі соєю.

Географія експорту сої з України протягом п’яти місяців залишається стабільною. Більше половини всього експорту закуповує Туреччина (54%), 19% — Білорусь і тільки на третій позиції ЄС з часткою 14%.

— ЄС переорієнтувався на сою американського походження, Білорусь, навпаки, нарощує імпорт сировини для завантаження переробних потужностей. Однак порівняно з минулим сезоном відбулася зміна ТОП-імпортерів, з яких Іран повністю відмовився від імпорту української сої, а Єгипет скоротив закупівлі майже в десять разів, — наголошують аналітики.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram