Попри рекордне світове виробництво кукурудзи, за оцінками МСГ США, в 2016/17 маркетинговому році імпортери кукурудзи скоротили закупівлі на 2% — до 137,1 млн тонн порівняно з попереднім сезоном.

— Однак для України сезон 2016/17 виявився успішним, обсяги експорту зросли за рік на 26%. Зібравши другий за величиною врожай, Україна змогла поставити більше кукурудзи на всі основні ринки збуту, крім Китаю, який намагається позбутися від запасів кукурудзи, що назбирались за кілька сезонів. Більш того, в 2016/17 сезоні Україна піднялася на третє місце в світовому рейтингу експортерів кукурудзи, залишивши позаду себе Бразилію, — розповіла Олена Гесова, аналітик ринку зернових та олійних культур «УкрАгроКонсалт».

Тим часом, на думку «УкрАгроКонсалт», українським трейдерам не слід виключати серйозної конкуренції з боку Бразилії в новому сезоні, яка активізувала експорт кукурудзи тільки в липні.

Основним експортним ринкои для української кукурудзи залишається ринок ЄС. До речі, за прогнозами МСГ США, тут цьогоріч буде зниження врожаю кукурудзи на 2,8% порівняно попереднім роком — до 59,39 млн тонн в 2017/18 сезоні. А відтак, імпорт кукурудзи країнами ЄС стане другим за величиною за всю історію спостережень –16 млн тонн, що майже на рівні рекорду 2013/14 сезону (16,014 млн тонн).

— З огляду на зростання частки української кукурудзи в імпорті ЄС (68% від загального імпорту цієї продукції країнами ЄС в 2016/17 маркетинговому році), в поточному сезоні Україна може також розраховувати на збільшення експорту кукурудзи в цьому напрямку, — зауважила Олена Гесова.