Експерти проекту «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні», який реалізується за підтримки Світового банку, підготували рейтинг прогнозованої вартості земельних паїв по всій Україні.

Сьогодні найвищі орендні ставки на землю встановлені в традиційних аграрних регіонах Черкаська, Полтавська та Київська області. Так, середня річна вартість оренди одного гектара на Черкащині становить $84. На Полтавщині та Київщині $80 та $62 відповідно, пише БізнесЦензор.

Тому, якби ринок землі в Україні відкрили б уже завтра, то власники паїв у Черкаській області могли б отримати $1670 за гектар, у Полтавській $1600, а у Київській $1240. У цих регіонах найдорожчі чорноземи в Україні.

По $1200 за гектар могли б отримати власники сільськогосподарської землі у Вінницькій області. Власникам паїв в Чернівецькій та Хмельницькій областях пропонували б в середньому по $1100 за гектар ріллі.

Найдешевшою земля виявилася у Волинській ($564), Житомирській ($613) та Луганській областях ($665).

Так, у Волинській області значна частина земель перебуває у заболоченій місцевості, а попит на купівлю землі у Луганській та Донецькій областях, які межують із зоною збройного конфлікту, невисокий.

Експерти наголошують, що цей рівень цін не відповідає потенційному, оскільки через існування мораторію на купівлю-продаж сільгоспземель в Україні та місцеві монополії на ринку оренди паїв, вартість оренди занижено в середньому в п’ять разів.

Відповідно, і потенційні ціни купівлі та продажу землі в Україні можуть бути у 2-5 разів вище зазначених.

Зокрема, ціна гектара у Волинській області, у разі запровадження повноцінного ринку землі, може становити від $1128 до $2820, а в Черкаській від $3340 до $8350 за 1 га. Так само може подорожчати і оренда. 

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram