Нестабільні погодні умови, якими характеризувалися весна і початок літа поточного агросезону, змушують аграріїв шукати шляхи посилення ефективності обробок посівів і насаджень засобами захисту рослин, зокрема гербіцидами.

Дедалі більше агровиробників застосовують препарати сумісно з ад’ювантами: так вони сприяють їх досягненню сайту дії та забезпечують максимальну дієвість проведених обприскувань.

– Агросезон – 2022, без перебільшень, став у всіх сенсах екстремальним для українського аграрія, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT SCIENCE PARK Олександр Мигловець. – Складні погодні умови, що тривали довгий період, зумовили, передусім, формування потужних воскових нальотів на багатьох видах дводольних бур’янів. Найскладніша ситуація склалася з лободою білою та амброзією полинолистою, які розповсюджені майже у всіх регіонах вирощування культур. В умовах поточного сезону воскові нальоти вже формуються на стадії двох справжніх листків зазначених видів, а це, своєю чергою, перешкоджає високій ефективності дії більшості страхових гербіцидів у посівах соняшника (під різні технології вирощування), а також у посівах кукурудзи та класичної сої. На злакових видах бур’янів, зокрема на видах мишіїв і бромусу, суттєво зросла опушеність, що також перешкоджає хорошому змочуванню сегетальної рослинності та призводить до зниження ефективності дії грамініцидів. Щоб максимально нівелювати ці ризики, я рекомендую в поточному сезоні обов’язково застосовувати ад’юванти. Цей крок допоможе вирішити відразу кілька важливих завдань: протидія стіканню робочого розвину з листкової поверхні, розщеплення потужних воскових нальотів, покращення розтікання та проникнення діючої речовини до тканин тощо. Крім того, застосування ад’ювантів є обов’язковим під час обробок польових культур і багаторічних насаджень контактними препаратами.

Для підвищення ефективності дії, передусім, страхових гербіцидів, Олександр рекомендує вибрати сучасний органосиліконовий неіонний ад’ювант Інгрес (поліалкіленоксид модифікований гептаметилтрисилоксан). Його діюча речовина володіє властивостями суперрозтікання. Високий вміст трисилоксану є ключовим фактором, що впливає на швидкість розповсюдження робочого розчину по листовій поверхні: він зменшує поверхневий натяг води/робочого розчину в 3,5 рази, до <20,5 мН/м – міліньютонів на метр, у той час як для води цей показник становить приблизно 73 мН/м. Тож після додавання ад’юванту до робочого розчину зменшується кут контакту крапель із поверхнею, що забезпечує миттєве розтікання та охоплення більшого, у десятки разів, радіуса покриття поверхні листків.

Заразом препарат також діє як пенетратор, сприяючи кращому проникненню пестицидів та агрохімікатів через тканини рослин, що нівелює негативний вплив чинників навколишнього середовища на молекули пестицидів та агрохімікатів і покращує якість обробок за будь-яких погодних умов.

Важливою перевагою є й те, що Інгрес є неіонним ад’ювантом, тобто не має заряду, а тому не здатний вступати у зв’язок із діючими речовинами препаратів у робочому розчині. Крім того, він абсолютно безпечний для довкілля. Низька норма витрати робить цей продукт оптимальним рішенням для поліпшення ефективності обприскувань та забезпечення їх максимальної дієвості.

Читайте також: Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram