Кукурудза — це зернова культура із високими потребами в теплі. Рівномірні сходи отримують при 9-10°C, але проростання відбувається вже при 6°C. Крім того, може витримати несильні морози, максимум до -3°C. Любить температури вище 16°C, бажано близько 22°C. Це рослина з меншими потребами у воді порівняно з іншими зерновими культурами, але для отримання великої маси врожаю потрібно багато вологи. Маючи дуже глибоку і сильно розвинену кореневу систему, кукурудза витримує періодичну нестачу води. Однак має найбільші потреби у воді в період цвітіння, тобто в липні та на початку серпня.

NB: Кукурудзу можна вирощувати в монокультурі впродовж 3-4 років. 

Потреби живлення

Кукурудза витягує з ґрунту велику кількість поживних речовин та води. Це рослина, яку не просто підживлювати.

NB: При врожайності 1 т зерна та відповідної кількості соломи вона в середньому споживає: 30 кг азоту (N), 12 кг фосфору (P2O5), 30 кг калію (K2O), 10 кг кальцію (CaO ), 10 кг магнію (MgO), 4 кг сірки (S) або в перерахунку на SO3 10 кг і 11 г бору (B), 14 г міді (Cu), 110 г марганцю (Mn), 0,9 г молібдену (Mo) і 85 г цинку (Zn).

Крім того, кукурудза демонструє високу чутливість до дефіциту цинку та середню до дефіциту бору, марганцю та міді. У порівнянні з іншими зерновими культурами, вона споживає приблизно вдвічі більше кальцію та у два-три рази більше магнію та бору.

NB: Кукурудза це рослина, яка найкраще використовує поживні речовини з органічних добрив, тому, якщо у вас є гній,  то його слід застосовувати під кукурудзу в першу чергу.

Удобрення

На кислих ґрунтах під кукурудзу варто проводити вапнування, зокрема, після збирання попередньої культури. Якщо ґрунт дуже кислий, на стерню вносять вапно після збирання попередньої культури, потім перемішують його культиватором чи іншим способом. У разі дуже низького вмісту магнію в ґрунті рекомендується використовувати магнієве вапно навіть у невеликих кількостях 300-600 кг / га доломіту. Кукурудза поглинає багато магнію і надзвичайно погано росте на ґрунтах, бідних магнієм. Через високі харчові потреби кукурудзи підживлення має бути дуже ретельно збалансованим.

Підживлення фосфором і калієм є найефективнішим, коли добрива добре перемішані з шаром ґрунту 10-20 см. Складні добрива найкраще використовувати для оранки восени або на більш легких ґрунтах принаймні за 7-10 днів до сівби.

Підготувала Валентина Кравець

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram