Озимий ріпак повільно відновлює вегетацію. Щойно нагріється ґрунт, рослини ріпаку розпочнуть активний ріст. Тому зараз маємо вже останні дні для внесення другої дози азоту. На деяких полях є чимало симптомів дефіциту бору. Тому також обов’язково потрібно враховувати цей важливий мікроелемент під час наступних запланованих процедур підживлення ріпаку.

Озимий ріпак, хоча вже давно відновив вегетацію, розвивається не дуже швидко через низькі температури. Це добре, бо на деяких посівах ріпак втратив багато листя, і така погода сприятлива для реконструкції асиміляційного апарату.

Озимий ріпак після перезимівлі. Фото зроблене 10 березня на півночі Київської області. Фото: @GrowHow.in.ua

Другу дозу азоту слід вносити приблизно через 2–4 тижні після першого застосування. Якщо припустити, що ріпак підживлений був перший цього року близько 1 березня, то вже зараз спливає час на друге підживлення ріпаку азотом.

Підживлення азотом ріпаку потрібно завершити за 4 тижні до цвітіння. Занадто велика кількість азоту, внесена занадто пізно, збільшує сприйнятливість рослин до вилягання та збільшує зараження патогенами. Щобільше, це спричиняє занадто рясний вегетативний розвиток і без потреби подовжує цвітіння.

Як наслідок, нижні квіти часто не запилюються, а стручки погано розвинені, оскільки до них надходить занадто мало світла.

При дослідженні ріпаку на багатьох посівах помітні симптоми дефіциту бору. Це пов’язано з численними факторами. Ріпак олійний чутливий до дефіциту бору і часто відчуває дефіцит у ґрунті. Велика ріпакова біомаса також має підвищений попит на бор, і в основному в регіонах з великою кількістю опадів цей елемент також може частково вмиватися в глибші шари ґрунтового профілю.

Як тільки ріпак відтворив розетку, ми повинні починати удобрювати ріпак цим мікроелементом поступово.

Підготувала Валентина Кравець

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram