Про це йдеться в місячному огляді Гідрометеоцентру України, передає АПК-Інформ.

— Станом на 20 березня озимі культури (пшениця, ячмінь, жито) на більшості території ще перебували в стані зимового спокою. У Миколаївській, Херсонській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Черкаській та півдні Одеської областей, де було відзначено відновлення вегетації озимих культур, посіви знаходилися в фазах кущіння і третього листа. Стан посівів оцінювався як переважно добрий і задовільний, — йдеться в огляді.

Що стосується озимого ріпаку, то в другій декаді березня в Кіровоградській, Дніпропетровській і Херсонській областях відзначалося відновлення вегетації культури в фазі освіти листової розетки. Стан посівів переважно добрий.

Також наголошується, що запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту під озимими культурами та на зябу в Херсонській, Миколаївській, Кіровоградській, на півдні Одеської та Донецької областей становили від 21 до 45 мм.

— Зволоження метрового шару ґрунту під озимими культурами та на зябу було достатнім і оптимальним — 121-160 мм і більше продуктивної вологи. Однак на багатьох площах Миколаївській, Херсонській і на окремих площах Одеської областей запаси продуктивної вологи були низькими для ранньовесняного періоду і склали 87-120 мм, — уточнили агрометеорологи.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram