Дослідження ефективності агрегатів LOZOVA MACHINERY: підсумки, частина І

LOZOVA MACHINERY підбивають підсумки першого етапу дослідження ефективності ґрунтообробних агрегатів, який полягав у порівнянні роботи чотирьох різних машин у першому стерньовому обробітку ґрунту на стерні ярого ячменю.

Дослідження проводили на полях Миколаївського національного аграрного університету за підтримки Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки й технологій імені Леоніда Погорілого.

У польових випробуваннях взяли участь агрегати, які призначені для поверхневого, дрібного обробітку ґрунту з одночасним подрібненням, підрізанням кореневої системи бур’янів і пожнивних залишків, їх часткового загортання і мульчування поверхні поля:

  • рублячий ротаційний подрібнювач DUCAT RST-6 з робочим органом ніж-ротор;
  • борона вертикального обробітку Verti-till DUCAT UVT-6 з турбо-диском;
  • коротка дискова борона-лущильник DUCAT-2,5 з варіодиском;
  • важка зубова борона LIRA XL-21 (штригелі).

Висота стерні ярого ячменю становила 16,6 см. Оцінювали якість роботи за такими критеріями: накопичення вологи, вміст агрономічно-цінних агрегатів, схожість насіння падалиці та бур’янів, інтенсивність розкладання рослинних залишків, схильність до ущільнення дна обробітку.

Дослідження показали, що кожен агрегат LOZOVA MACHINERY має свої сильні сторони.

Найкраще збереження вологи забезпечила дискова борона DUCAT

Під час випробування в динаміці виміряли вологоємність ґрунту в шарах нижче глибини обробітку. Структура ґрунту була абсолютно правильною. Потім підрахували вміст агрономічно-цінних агрегатів.

DUCAT-2,5 отримав найвищий показник, як порівняти з іншими знаряддями, – 78,7%.

Однією з основних якісних ознак ґрунтів є саме розмір агрегатів. Ґрунтова маса складається з грудочок різних форм і розмірів. В агрономічному сенсі ґрунт вважається структурним, якщо грудкувато-зернисті агрегати розміром від 10 до 0,25 мм складають понад 55%. Такі агрегати називаються агрономічно-цінними. Вони водостійкі, не розмиваються водою, забезпечують оптимальний водно-повітряний режим ґрунтів.

Зазначимо, що в інших випробовуваних знаряддях цей показник також дуже хороший.

DUCAT UVT – найменше ущільнення

Ще одне питання, на яке шукали відповідь під час випробування, – який тип робочих органів створить менше ущільнення?

За цим критерієм беззаперечним переможцем стала борона вертикального обробітку DUCAT UVT-6 з майже плоским рифленим диском, встановленим з кутом атаки 5°.

Найкраще подрібнення – DUCAT RST

Управління рослинними залишками – одне з головних завдань першої стерньової обробки. Для оцінки ґрунтообробних знарядь LOZOVA MACHINERY за цим критерієм виміряли ступінь подрібнення і розщеплення залишків, оцінена провокація сходів падалиці й бур’янів, а також в динаміці відстежили швидкість розкладання залишків.

За цим показником переможцем став агрегат DUCAT RST-6 із трьома рядами ножів.

LIRA XL продемонструвала найкраще накопичення мульчі!

Як підсумок, LOZOVA MACHINERY пропонує споживачеві великий вибір знарядь для здійснення поверхневого обробітку ґрунту. Кожен тип додатково орієнтований для більш ефективної реалізації деяких напрямів, зокрема:

  • ніж-ротор – розщеплення соломи й провокування схожості насіння падалиці;
  • турбо-диск – розущільнення ґрунтових шарів;
  • варіодиск – формування вмісту агрономічно-цінних агрегатів і накопичення вологи;
  • штригелі – максимальна продуктивність із задовільною якістю роботи.

В цілому, найбільш універсальною за обраною номенклатурою критеріїв по стерні ярого ячменю можна вважати рублячий ротаційний подрібнювач DUCAT RST-6.

На цьому порівняльний аналіз не закінчився. Ці агрегати також випробовували по соняшнику. Слідкуйте за новинами, щоб не пропустити результати другої частини дослідження.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram