До українських портів вже прибули вісім іноземних суден, щоб у подальшому експортувати аграрну продукцію через гирло Бистре. Про це повідомила пресслужба ВМС ЗСУ.

Використання цього каналу стало можливим завдяки звільненню від російських окупантів острова Зміїний, який має стратегічне значення, оскільки дає змогу контролювати надводну та частково повітряну обстановку на Півдні України. Звільнення острова дало змогу відновити судноплавство каналом “Дунай Чорне море”.

— За зверненням Мінінфраструктури Військово-морські сили ЗСУ долучились до організації забезпечення перевезень цивільними суднами агропродукції через гирло Бистре суднового ходу р. Дунай — Чорне море. Перші вісім іноземних суден вже прибули до портів України, — йдеться у повідомленні ВМС ЗСУ.

Раніше, через блокаду цивільного судноплавства, світовим компаніям з морського транспортування довелося використовувати канал Суліна, що призвело до скупчення великої кількості суден та значного перевантаження каналу. Однак, у ВМС нагадали, що більшість українських портів все ще заблоковані. До яких конкретно портів прибули судна, в повідомленні не зазначено.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram