Через дефіцит опадів на півдні та в центрі України дорожчає кукурудза

На тлі спекотної погоди на півдні та південному сході Європи ціни на кукурудзу продовжують зростати. Також на ціноутворення впливає дефіциту опадів на півдні й центрі України та прогнози посилення спеки у США у наступні 2 тижні. Про це повідомив GrainTrade

За тиждень грудневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго виросли на 9%, хоча за місяць впали на 12,6%. На паризькій Euronext листопадові ф’ючерси на кукурудзу за тиждень виросли на 13,5%, втративши за місяць 2,5%.

Ціни попиту на поставки української кукурудзи в порти Рені та Ізмаїл залишаються на низькому рівні $190-200/т. У порт Констанца на рівні $280/т. До того ж, через здорожчання логістики та активізацію закупівель ранніх зернових знижується інтенсивність поставок.

NB: Посіви кукурудзи в Україні розвиваються нерівномірно. Зокрема, на півдні та в центрі — із затримкою внаслідок дефіциту вологи та тепла у травні та червні.

Аналітики зазначили, що трейдери не очікують суттєвих змін у липневих балансах USDA по кукурудзі. Можливе хіба що незначне збільшення прогнозу виробництва для США завдяки розширенню площ сівби.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram