Парламентський комітет з питань фінансів готує до першого читання розроблений та доопрацьований законопроект №2805-Д. За словами Міністра агрополітики Романа Лещенка, документ зробить інструмент аграрних розписок дешевшим та швидшим для аграріїв. Про це повідомили у пресслужбі Мінагрополітики.

Від початку впровадження аграрних розписок у 2015 році, використання інструменту значно зросло, нині ним користуються сотні кредиторів. Розписки також адаптували до різних сегментів сільського господарства. Однак подальше зростання сектора обмежене фінансовими можливостями кредиторів.

Впродовж року Мінагрополітики спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією IFC та основними користувачами аграрних розписок працювали над модернізацією інструменту через законодавчі зміни. Законопроект №2805-Д пропонує впровадити оновлені аграрні розписки у формі неемісійного цінного паперу, що існуватиме в електронній формі в Реєстрі аграрних розписок. Автоматизація та впровадження цифрових рішень дозволить зробити інструмент дешевшим та швидшим, а також створить нові можливості для користувачів, зазначив Роман Лещенко.

Серед нових переваг, які пропонуються:

  • Можливість самостійно здійснювати операції з аграрними розписками в Реєстрі завдяки впровадженню сучасних цифрових рішень.
  • Додаткові опції виконання аграрних розписок залежно від потреб агровиробників та кредиторів (розрахунок частинами за графіком тощо).
  • Створення умов для надійного використання аграрних розписок у тваринництві, садівництві, кооперативах, секторі первинної переробки агропродукції.
  • Розвиток можливостей рефінансування для кредиторів, для збільшення ліквідності та приваблення додаткового капіталу у галузь.

За словами Міністра, нові можливості аграрних розписок дозволять виробникам отримувати вчасне фінансування, підвищувати врожайність та прибутковість господарств, що буде основою для довгострокового розвитку сільського господарства країни.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram