Зниження курсу долара не вплинуло на зростання експорту пшениці, ячменю і кукурудзи, але при цьому трейдери сільськогосподарської продукції все ж втратили прибуток. Про це повідомив AgroPortal.ua агроконсультант Олег Левченко.

За його словами, з початку 2019/20 МР до ​​кінця жовтня з України планують експортувати 11 млн т пшениці, 3,5 млн т ячменю і 2 млн т кукурудзи.


em>— Основні покупці українських зернових — це Індонезія, Саудівська Аравія, Китай, Єгипет, країни Північної Африки, Нідерланди та інші, — зазначив Олег Левченко.

Він зазначив, що українськими зерновими культурами зацікавилася Нігерія, яка раніше співпрацювала з США та, Аргентиною. За серпень-вересень в цю країну було експортовано 14 тис. т зерна.

Також за липень-вересень 2019 року на 520 тис. т збільшився експорт ячменю. Його Україна експортує в Саудівську Аравію (2,3 млн т), Китай (400 тис. т), Іран (100 тис. т). Кукурудзи до кінця жовтня експортують на 600 тис. т більше, ніж в минулому році за цей же період. Основні покупці зерна за період липня-серпня 2019 року — це Нідерланди (4,2 млн т), Іспанія (4,1 млн т), Китай (3,9 млн т), — зазначив Олег Левченко.

Також експерт зазначив, що цей рік характеризувався хорошими погодними умовами й це позитивно вплинуло на якість пшениці.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram