Верховний Суд повинен визначити юрисдикцію питання про рейдерське захоплення землі, та спрямувати його до господарського або цивільного суду. Зокрема, мова йде скандал довкола ТОВ «Нива-2010» в Бережинці Кіровоградського району, коли у травні 2017 року керівник підприємства Микола Трибиненко заявив, що фірма з Дніпра намагається здійснити рейдерське захоплення підприємства.

— Справа Трибиненка на розгляді у Верховному Суді. Апеляційний суд Дніпропетровської області сказав, що це не юрисдикція адміністративних судів, а це юрисдикція господарських судів, оскільки це стосується оренди. Земля — це така категорія справ, що фактично цивільні суди розглядають право користування. Ось є у нас одна ділянка землі і є особа, яка користується цією землею, — може розглядати цивільний суд — це спір про право, адміністративний суд в порядку реєстрації може розглядати господарський суд у праві оренди, оскільки одна земля і одна особа нею користується, але правовідносини до різних категорій судів відносяться, — повідомила заступник голови Кіровоградського окружного адміністративного суду Любов Хилько.

 

Вона підкреслила, що позиція Верховного Суду є обов’язковою для застосування, тому буде так, як визначить Верховний Суд.

Зазначимо, що після повідомлення про рейдерське захоплення 27 червня 2017 року представники охоронної фірми демобілізовані бійці батальйону «Донбас» на чолі з екс-командиром Анатолієм Виногродським прибули захищати майно ТОВ «Нива-2010» у Бережинку. Їх затримали поліція і Нацгвардія. Ця історія набула значного резонансу в Україні.

За матеріалами Центральноукраїнського Бюро Новин

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram