Станом на середину січня зимівля озимих культур та багаторічних трав в Україні проходить задовільно. Рослини перебувають у стані зимового спокою. Про це йдеться у огляді Держпродспоживслужби України.

Проте, за даними моніторингу відомства, якщо збережуться перепади температур, то існує загроза утворення крижаної кірки, яка може призвести до пошкодження посівів. Також зазначили, що посіви озимих зернових культур та ріпаку по всій території України заселені мишоподібними гризунами. Однак їх активний розвиток, міграцію та шкоду дещо стримує вологий ґрунт.

NB: У посівах озимих у більшості регіонів заселеність гризунами становить 27-50% обстежених площ, за середньої чисельності 1-3 житлових колоній на гектарі.

Експерти прогнозують подальше підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів в озимих у разі стійкого снігового покриву. За оперативною інформацією від регіональних управлінь Держпродспоживслужби, станом на 13 січня проти мишоподібних гризунів оброблено 645 тис. га сільгоспугідь.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram