Світ прикладає недостатньо зусиль до збереження водних ресурсів, і зараз гостро стоїть питання про правильну оцінку їх вартості. Про це йдеться в щорічній доповіді ЮНЕСКО, опублікованій минулого тижня, передає УНН.

Ця проблема детально розкривається у 200-сторінковій доповіді, автори якого підкреслюють, що вартість води потрібно вимірювати, виходячи не тільки з її ринкової ціни, але і з вигод, які може принести її використання. Водночас вони визнають, що зараз немає загальновизнаної моделі, яка дозволяла б провести подібну оцінку.

Дослідники наводять цілий ряд аспектів, які впливають на цей показник, розбивши їх на п’ять категорій: оцінка водних джерел, водних ресурсів і екосистем, оцінка водної інфраструктури для зберігання, використання, повторного використання або поліпшення водопостачання, оцінка послуг водопостачання, в основному питної води, санітарії та пов’язаних з ними аспектів здоров’я людини, оцінка води як фактора виробництва та соціально-економічної діяльності, інші соціокультурні цінності води, включаючи рекреаційні, культурні та духовні атрибути.

— Вода — це наш найцінніший ресурс, „блакитне золото“, до якого понад 2 млрд людей не мають прямого доступу. Вона не тільки необхідна для виживання, але і грає санітарну, соціальну та культурну ролі в людських суспільствах, — заявила генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азула.

Згідно з наведеними в доповіді незалежними оцінками, “до 2030 року світ зіткнеться з глобальним дефіцитом води в розмірі 40%”, і ситуація погіршиться внаслідок інших глобальних проблем, зокрема, наслідків пандемії. Автори доповіді особливо підкреслюють, що у світлі нинішньої санітарного кризи проблема забезпечення жителів Землі водою для задоволення потреб в гігієні стає актуальною як ніколи.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram