Голова Всеукраїнського конґресу фермерів, голова громадського об’єднання «Агро-Продовольча Рада» Іван Слободяник вважає, що ключовими інструментами в отриманні доступу до фінансування має стати запуск роботи спеціалізованої установи «Фонд часткового гарантування кредитів». Крім того, важлива роз’яснювальна робота державних органів щодо цього питання.

За його словами, прийнятними для фермерів є кредити під 2% у доларах та 5% у гривнях.

— Тільки з такими умовами ми могли б без стресу і страху чекати запуску ринку, —сказав він. 

Про це йшлося під час круглого столу “Як стимулювати та диверсифікувати діяльність підприємств аграрного сектору України? Сприяння інституційному розвитку, іпотечному кредитуванню та доступу до кредитів для малих фермерів після відкриття ринку землі”, який 4 листопада відбувся у Київській школі економіки за сприяння проєкту ЄС та Світового банку “Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні”.

— Для малих агровиробників важливим питанням при отриманні кредитів є застава. Не у всіх вона є, тому відміна мораторію зробить землю сільськогосподарського призначення більш цікавим об’єктом застави для банків, — вважає Михайло Соколов, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

На його думку, важливо запровадити кредитну програму з доступу дрібних фермерів до готових бізнес-планів та консультацій щодо розвитку власного господарства, а також державну програму з розвитку кооперації. Крім того, слід запровадити низку фіскальних змін для того, щоб вивести в легальне поле тих виробників, що здійснюють тіньовий обробіток землі без сплати податків. Йдеться про 30-35% сільгоспземель в Україні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram