Агродіагностика полів може суттєво зменшити витрати на виробництво. У цьому впевнений головний агроном компанії «Умань Агро» Юрій Кравченко, який провів таку діагностику полів підприємства на площі майже 4 тис. гектарів поля. Він погоджується, що проведення агрохімічного аналізу ґрунту вимагає певних витрат, однак вони виправдані. Про це пише Agroportal.ua.
— Ми відрегулювали норми внесення мінеральних добрив на різних полях у відповідності до вмісту поживних елементів в ґрунті. Це довело, що в такому випадку можлива економія, яка не буде так істотно впливати на кінцеві результати по врожайності, зазначив агроном.

За його словами економічну ефективність агродіагностики поля вираховували, порівнюючи витрати і доходи з минулими роками, коли добрива вносилися по середній нормі на культуру, незалежно від даних поля.
— Зараз ми об’єднуємо потребу культури з даними вмісту поживних речовин у ґрунті і додаємо тільки те, чого не вистачає. Це дозволяє отримати максимальну врожайність при оптимальних затратах. Підрахунки показали, що після агродіагностики на внесення добрив ми почали економити більше 20%, зазначив Юрій Кравченко.