Держпродспоживслужба виявила більше 500 порушень на ринку пального

Під час 75% позапланових перевірок автозаправних станцій Держпродспоживслужба виявила порушення. Про це повідомила пресслужба відомства.

Саме у  суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю на ринку пального Держпродспоживслужба провела найбільшу кількість позапланових перевірок — 690. Під час 518 з них встановили порушення. За результатами перевірок прийняли 430 рішень про застосування адміністративно-господарських санкцій на загальну суму 44,2 млн гривень.

Типовими порушеннями порядку формування, встановлення та застосування цін на пальне є:

  • завищення граничного рівня торговельної надбавки;
  • невиконання вимог постанови Кабміну щодо декларування зміни роздрібних цін на пальне.

Також на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні податкові органи здійснюють контроль за дотриманням платниками податків вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін, граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) шляхом проведення фактичних перевірок.

Так, на підставі актів про результати фактичних перевірок, Держпродспоживслужба винесла 61 рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на загальну суму 11,5 млн гривень.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram