Верховна Рада ухвалила проєкт ЗУ “Про внесення змін до деяких законів України щодо безперебійного виробництва та постачання сільськогосподарської продукції під час воєнного стану”.

Закон серед іншого:

  • скасовує вимогу отримання карантинного сертифіката на імпортоване насіння при переміщенні територією України;
  • запроваджує можливість оформлення фітосанітарного сертифіката в електронній формі;
  • спрощує сертифікацію українських виробників органічної продукції, а також розширює можливості одержання ними державної підтримки;
  • спрощує ввезення харчових продуктів, кормів, побічних продуктів тваринного походження, а також живих тварин на митну територію України.

Також Закон на час воєнного стану та 90 днів з дати його припинення або скасування:

  • розширює перелік осіб, які можуть відбирати зразки для цілей фітосанітарної експертизи (аналізів), а також спрощує вимоги до уповноваження лабораторій на проведення фітосанітарної експертизи (аналізів);
  • спрощує процедури державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів і розширює перелік агрохімікатів, які можна ввозити на митну територію України без їх державної реєстрації.

В українському парламенті зазначили, що прийняті зміни спростять експорту, імпорт та переміщення територією України сільськогосподарської продукції і живих тварин. Також закон повинен розширити доступу аграріїв до сучасних агрохімікатів та племінного матеріалу та позитивно вплинути на розвиток органічного сектору.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram