Деокупація Херсону відкриває можливість експорту зерна з портів Миколаєва

Деокупація Херсону відкриває можливість експорту зерна з портів Миколаєва. Про це в інтерв’ю НВ розповів президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов.

Він нагадав, що через миколаївський порт до повномасштабного вторгнення українські аграрії відвантажували близько 25−30% усього експорту. Відстань ж від Херсона до Миколаєва складає близько 60 кілометрів. Тому перспектива відвантажувати зерно з цього порту — абсолютно реальна. До того ж, у новій зерновій угоді, яку зараз обговорюють у Туреччині, Миколаїв як порт для експорту продукції також вказаний.

— Останні два місяці Україна експортує по чотири мільйони тонн зернових на місяць. З Миколаєва могли б ще додатково відвантажувати 2-2,5 мільйони тонн. До війни наш експорт складав 6-7 мільйонів тонн на місяць, — зазначив Микола Горбачьов.

Зазначимо, що раніше представники ООН припустили, що Україна може спробувати розширити угоду, залучивши до зернового коридору Миколаївський морпорт. Також очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім заявляв, що питання приєднання Миколаєва до «зернової угоди» може буде розглянуто тільки у випадку суттєвих змін на південному напрямку по лінії зіткнення.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram