У портфелі компанії Corteva Agriscience з’явився новий інноваційний гербіцид для захисту рису під торговельною маркою Баксіга™ на основі молекули Rinskor™ active, яка здобула чисельні нагороди міжнародних конкурсів, в тому числі Green Chemistry Challenge Award та Crop Science Awards. Про це повідомляє пресслужба компанії.

— Баксіга™ — це новий двокомпонентний високоефективний післясходовий гербіцид для контролю широкого спектра бур’янів у посівах рису. Препарат забезпечує покращений контроль особливо злакових бур’янів (плоскухи звичайної, плоскухи рисової та великоплідної), контроль болотних (бульбоочерету, ситі та інших) та деяких суходольних видів бур’янів в період їх активного росту, проявляє швидкі симптоми дії та демонструє високий рівень безпечності для культурних рослин, — йдеться у повідомленні компанії.

Препарат розроблено на основі інноваційної молекули Rinskor™ active та пеноксуламу.

NB: Rinskor™ active діюча речовина флорпірауксифен-бензил, що разом з іншою молекулою компанії, Arylex™ active, започаткували новий клас хімічних сполук арілпіколінати, який своєю чергою входить до ауксинового механізму дії. Сприятливий профіль Rinskor™ active відповідає сучасним вимогам екологічної безпечності. Rinskor™ active має низьку стійкість у водному середовищі та в ґрунті, сприяючи меншому токсикологічному та екотоксикологічному впливу. Препарати на основі цієї молекули мають не високі норми використання, спеціально розроблені формуляції та забезпечують високу окупність внаслідок застосування.

Як повідомляють в компанії Corteva Agriscience, Rinskor™ active є яскравим прикладом того, яку значущу роль відіграють прогресивні інновації для сільського господарства світу. У 2018 році ця молекула була нагороджена почесною премією Green Chemistry Challenge Award Інституту зеленої хімії Американського хімічного товариства як продукт, який допомагає захистити здоров’я населення та навколишнє середовище. Минулого року організація Agribusiness Intelligence нагородила Corteva Agriscience премією Crop Science Awards в номінації «Кращі наукові розробки», в тому числі за інновацію  Rinskor™ active.

— Через свої агротехнологічні та екологічні переваги, Rinskor™ active є ключовим інструментом, який допомагає виробникам рису боротися зі стійкими бур’янами. Сільськогосподарські підприємства, що вирощують рис в Херсонській та Одеській областях, з неабияким інтересом сприйняли вихід на ринок гербіциду Дівікстон™ та на практиці оцінили переваги цього захисту і вже чекають від нас виходу на ринок двокомпонентного гербіциду Баксіга™, — заявив Віталій Коверник, комерційний директор Corteva Agriscience. — Баксіга™ має покращити ефективність гербіцидної системи захисту рису. Наша регіональна команда має тісні відносини з виробниками, і ми впевнені, що з нашим новим портфелем гербіцидів для захисту рису допоможемо сільгоспвиробникам розв’язувати проблеми будь-якої складності на рисових полях України. Завдяки виведенню інновацій ми сприяємо досягненню наших Цілей сталого розвитку 2030 та продовольчій безпеці, підтримуючи виробництво рису екологічно відповідальним шляхом на довгі роки.

Препаративна форма препарату сумісна із більшістю засобів захисту рослин, що використовуються у посівах рису. Період використання гербіциду Баксіга™ від фази двох листків (BBCH 12) до фази другого вузла ВВСН 32. Використовується однократно. Гербіцид не має обмежень у сівозміні. Препарат пропонується на ринок у формі масляної дисперсіі з нормою використання 2,0 л/га.

Поставка та початок продажів гербіциду Баксіга™ заплановано березень-квітень 2021 року.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram