Чим більше Україна експортуватиме зерна — тим менше зростатимуть ціни — експерт

Думка, що чим більше певного продукту залишиться в Україні, тим більше він здешевшає — це міф. Ринкові закони створюють прямо протилежну ситуацію. Особливо коли йдеться про зернові, кукурудзу, соняшник. Чим більше їх зможемо вивезти з України, тим більше стабілізується ціна на світовому і внутрішньому ринках.

Про це зазначив голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко в етері телемарафону на Суспільному.

Експерт зазначив, що експорт забезпечує і надходження валюти до держбюджету, і надходження до бізнесу, а відтак і можливість виплачувату заробітну плату. Також міжнародна торгівля збиває ціну на світовому ринку.

— Оскільки на сьогодні Україна забезпечена зерновими на кілька років вперед, то пріоритетним є організація екпорту. Чим більше податків буде сплачуватися в нашій країні і буде надходжень від митниці та наших закордонних партнерів, тим менше буде зростати ціна. Навіть голова НБУ попередив, якщо ми не зможемо забезпечити себе власними надходженнями, то доведеться ще більше друкувати коштів. Інфляція у такому разі до кінця року може додати ще 10% або й більше, — сказав Олексій Дорошенко.

За його словами, восени та взимку по жодній з позиції продуктів дефіциту в Україні точно не буде, адже як тільки не вистачає українського, імпорт швидко його заміщає (наприклад, як відбулось з кавунами). Таку тенденцію експерт вважає несприяливою, оскільки вона погіршує торговельний баланс та бізнес, однак зазначив, що дисбаланс у певному сегменті зникне одразу як тільки з’явиться українська продукція.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram