Через посуху у Європі цьогорічний урожай картоплі буде найменшим за останні роки

Через посуху у Європі цьогорічний урожай картоплі буде найменшим за останні роки. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на аналітиків World Potato Markets.

Найбільші виробництва картоплі у Європі зосереджені в Німеччині, Франції, Нідерландах і Бельгії. Посуха в цих країнах знизить виробництво в ЄС до найнижчого рівня за всю історію спостережень.

Один із виробників картоплі в Німеччині розповів, що через посуху може бути втрачено половину врожаю, і жоден дощ зараз вже не допоможе. Міністерство сільського господарства Німеччини не ризикнуло дати прогноз врожаю, але заявило, що перспективи врожаю картоплі “різко погіршилися”.

У Франції ж, за даними французької групи виробників UNPT, врожайність картоплі може бути принаймні на 20% нижчою від середнього показника за 20 років.

Нагадаємо, за даними аналізу експертів Спільного дослідницького центру ЄС, цьогорічна посуха у Європі є найгіршою за принаймні 500 років. Через це найбільше потерпає аграрний сектор. Окрім картоплі, у ЄС особливо сильно постраждала урожайність зернових. За прогнозом, країни ЄС отримають на 16% менше зерна від 5-річного середнього показника, а кукурудзи — на 15%.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram