Чи можлива приватизація земельної ділянки під час воєнного стану – роз’яснив Мін’юст

Теми запитів із земельної тематики до системи БПД у 2022 році узагальнили в Міністерстві юстиції, передає «Закон і Бізнес».

Повідомляється, що за 9 місяців до контактного центру системи безоплатної правової допомоги надійшло понад 1,2 тис. телефонних звернень від громадян щодо надання правових консультацій та роз’яснень щодо земельних питань.

Одне з найбільш поширених запитань —  чи можлива реєстрація земельної ділянки під час воєнного стану? 

Стосовно питання приватизації землі у системі БПД дають негативну відповідь.

— Під час дії воєнного стану забороняється безоплатна передача земель державної та комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою для приватизації. Але вже зараз людина може обрати вільну ділянку для подальшого оформлення права власності, — пояснює спеціаліст Регіонального центру з надання БВПД у Чернівецькій області Іванна Желізна.

До 24 лютого 2022 року вільну ділянку землі можна було знайти на Публічній кадастровій карті, то зараз необхідно подати запит про надання публічної інформації до відповідних органів, зокрема органів державної влади, місцевого самоврядування чи державного агентства земельних ресурсів України.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram