Під час обстеження кукурудзи на демоділянках поблизу Переяслав-Хмельницького нашу увагу привернули атипові суцвіття та качани кукурудзи — зокрема, на гібридах DS0918B компанії DowSeeds. Ми вирішили поцікавилися у спеціалістів, чим спричинені такі «патології», чи може це загрожувати втраті урожаю тощо?
Ми звернулись до Владислава Черчеля, канд. с.-г. наук, заступника директора з наукової роботи ДУ Інститут зернови культур НААН України.
@Фото GrowHow.in.ua • [Як вирощувати]
— У цьому році дуже багато нарікань відносно таких гермафродитних суцвіть, пов’язано із стресовими умовами на початку вегетування кукурудзи. Зазвичай такі зміни зумовлені генетикою і проявляються на фоні холоду і рідше спеки, якщо вони спостерігаються в період формування генеративних органів, — пояснив Владислав Юрійович.
Зі слів науковця, найчастіше випадки прояву гермафродитизму можна зустріти на пагонах куща рослини, значно рідше таке явище спостерігається на основному стеблі.

— Прямого впливу на врожайність ця ознака не має і може бути позитивним показником у силосній кукурудзі. Проте якщо при формуванні чи дозріванні зерна спостерігається посуха чи сильна спека цей показник може негативно впливати на врожайність через надмірну вегетативну масу. Зі світлин видно, що всі представлені суцвіття є частиною куща, — розповів Владислав Черчель.
Підготувала Тетяна Тимошенко