Серед нових насаджень в Україні перше місце займають горіхові сади. До прикладу, лише впродовж 2017 року було засаджено 1843 га, натомість яблунь і груш висадили 692 га, ягідників — 860 га, виноградників — всього 296 га, розповів віце-президент «Української горіхової Асоціації» Геннадій Юдін.



За його словами на популярність горіхівництва впливає попит на цю продукцію, як в Україні, так і за кордоном, а також висока дохідність і економічна ефективність. До прикладу, збільшення прибутків від продажу горіхів у 2017 році порівняно з 2016-м становить 27,3%, а в грошовому вимірі — $ 101 млн.

NB: Хоча перший урожай горіхів із нового саду можна отримати лише на 4-5-й рік, згідно з розрахунками Українського інституту горіхоплідних культур, рентабельність горіхового саду в шостий рік після вступу в плодоношення, як правило, досягає 400-450%. При цьому капітальні вкладення на 1 га саду залишаються порівняно низькими.

Додатковий стимул для розвитку галузі дало відновлення бюджетної програми підтримки нових садів, згідно з якою передбачена компенсація вартості саджанців. З нею компенсація за один саджанець волоського горіха становитиме близько 330 грн, фундука — 80 грн.