Американські науковці вважають, що у програму підживлення кукурудзи на регулярній основі слід додавати сірку. Підставою для цього називають появу симптомів дефіциту сірки на кукурудзі на початку поточного сезону.

Раніше симптоми дефіциту сірки асоціювалися переважно з піщаними ґрунтами, які збіднені органікою. Проте впродовж багатьох років, через спалювання вугілля на елекростанціях, відбувалися викиди сірки в атмосферу. Відтак аграрії отримували цей мікроелемент безкоштовно і без жодних зусиль.

Екологічні норми, відповідно до яких працюють електростанції останні роки, скоротили кількість сірчаних викидів. Як наслідок — у високопродуктивних культур, зокрема кукурудзи, починається сірчане голодування.

Виробники кукурудзи не приділяють сірці такої уваги, як азоту, фосфору і калію. Однак сьогодні варто подумати над додаванням сірки до живильного комплекту щорічно. На початку цього сезону ми почали отримувати повідомлення про симптоми дефіциту сірки на кукурудзі з різних регіонів, зазначив фахівець з вирощування кукурудзи з Університету Пердью Ден Куїнн.

Експерт зауважив, що на разі симптоми не критичні, але вважає їх сигналом до перегляду програми живлення кукурудзи.

Згодна з ним і агрономка компанії Ceres Solutions Бетсі Бауер. Вона радить брати зразки тканин, щоб перевірити рівень поживних речовин в рослині, особливо, на стадії активного росту. Зазначає, що дефіцит сірки частково може бути пов’язаний або з дуже посушливими, або з дуже вологими прохолодними умовами.

Зазначимо, що про дефіцит сірки в кукурудзі свідчать такі ознаки:

  • низькорослість;
  • веретеноподібність рослин і світло-зелений колір листків при цьому;
  • ознакою помірного дефіциту сірки є смугастість листя через пожовтіння між жилками.

Сірки кукурудза найбільше потребує на ранніх етапах розвитку, тому на симптоми її дефіциту варто зважати на початку сезону. Найймовірніше, що першим він проявиться на верхніх листках рослин.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram